Personální agentura BessteM

Jsme certifikovaná personální a pracovní agentura. Nabízíme komplexní služby v oblasti zprostředkování práce v Německu.

Práce v Německu

 

 Více zde

Stáže v Německu

 

 Více zde 

Pro zaměstnavatele

 

 Více zde

Stáž a práce v Německu

Od 1. 5. 2011 se českým občanům otevřel německý pracovní trh, změnily se podmínky pro získání práce v Německu. Přechodné období padlo pro všechny obory a čeští občané mají při hledání práce v Německu stejné startovní podmínky jako němečtí obyvatelé. Německo má nejlépe nastavené sociální podmínky a nabízí mnoho výhod pro zaměstnance v EU. V rámci volného pohybu mají lidé právo se v Německu volně usadit a pracovat, aniž by museli žádat o jakékoli pracovní povolení. Navíc s nimi musí být zacházeno stejně jako s německými pracovníky. Stejně tak jejich rodinní příslušníci mají rovná práva na vzdělání a sociální zabezpečení, jako občané hostitelské země. Práce v Německu je mnohonásobně lépe ohodnocena a tento stav se ještě dlouho nezmění. Vzhledem k vysokému životnímu standartu a minimálnímu platu se stále vyplatí v Německu pracovat. Týdenní pracovní doba je obvykle 38-40 hodin, ale liší se v závislosti na konkrétním oboru. Dovolená je čtyři týdny, u některých odvětví však může být delší. Státních svátků je ve většině spolkových zemí 12, v některých však i méně. Dalším důvodem je samozřejmě, že Německo je České republice nejblíže, a tak je to za prací velice blízko.

Zaujalo Vás to? Proč tedy nezkusit práci v Německu

 

Práci a pracovní stáž v Německu můžete snadno najít pomocí naší personální agentury BessteM, která spadá mezi větší personálně poradenské společnosti na trhu ve zprostředkování pracovních stáží a práce v Německu. Zprostředkováváme pracovní místa po celém Německu, dokonale Vás připravíme, podpoříme Vás při žádosti o místo a při telefonním nebo videokonferenčním pohovoru, poskytneme Vám jistotu a nabídneme ještě více (např. jazykové kurzy, požadované město). Postaráme se o všechno od A do Z. Můžete se tak plně zaměřit na Vaši stáž v Německu. V průběhu celé stáže v Německu Vám jeden z našich pracovníků poskytne intenzivní podporu a péči.

Na stáž v Německu je možné se přihlásit v průběhu celého studia i po něm – na pracovní stáž mohou vyjet studenti prvního až pátého ročníku studia i absolventi do jednoho roku po ukončení studia. Studenti z kandidátských zemí, kteří by chtěli během studia pracovat v Německu, mohou vykonávat zaměstnání nanejvýš tři měsíce v roce. Pracovní povolení pro ně není potřebné. Maximální tříměsíční rámec může být vyčerpán buď na plný úvazek do 90 úplných pracovních dnů, nebo na částečný úvazek do 180 půldnů. Možná je i kombinace. Od pracovního povolení jsou také osvobozeni studenti, kteří jsou Centrálou pro zprostředkování práce během svého studia ve vlasti zprostředkováni do Německa na prázdninovou brigádu v délce nejvýše tří měsíců, nebo na odborné praktikum na dobu nejdéle šesti měsíců. Čím dřív začnete, tím větší je šance, že získáte takové místo, které Vám bude vyhovovat. Motivy a cíle jsou všestranné: seznámení se s profesním světem, pomoc při volbě povolání, předepsaná součást vzdělání, překlenutí čekací doby nebo jednoduše nasbírání nových zkušeností a získání sociálních kompetencí.

Zaujalo Vás to? Proč tedy nezkusit stáž v Německu! Neváhejte a kontaktujte nás přes kontaktní formulář, nebo volejte na naše linky.

Budeme se těšit, jsme tu jen pro Vás! BessteM